| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| coro cores cora coramos coráis coren | coraba corabes coraba corábamos / corábemos corabais / corabeis coraben | coré corasti / coresti coró coremos corastis / corestis coraron | corara / corare coraras / corares corara / corare coráramos / coráremos corarais / corareis coraran / coraren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| core coras / cores core coremos coréis coran / coren | corara / corare coraras / corares corara / corare coráramos / coráremos corarais / corareis coraran / coraren | coraré corarás corará coraremos coraréis corarán | coraría coraríes coraría coraríamos / coraríemos coraríais / coraríeis coraríen | ||
| Infinitivu | corar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | corando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | cora corái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana