| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| divinizo divinices diviniza divinizamos divinizáis divinicen | divinizaba divinizabes divinizaba divinizábamos / divinizábemos divinizabais / divinizabeis divinizaben | divinicé divinicesti / divinizasti divinizó divinicemos divinicestis / divinizastis divinizaron | divinizara / divinizare divinizaras / divinizares divinizara / divinizare divinizáramos / divinizáremos divinizarais / divinizareis divinizaran / divinizaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| divinice divinices / divinizas divinice divinicemos divinicéis divinicen / divinizan | divinizara / divinizare divinizaras / divinizares divinizara / divinizare divinizáramos / divinizáremos divinizarais / divinizareis divinizaran / divinizaren | divinizaré divinizarás divinizará divinizaremos divinizaréis divinizarán | divinizaría divinizaríes divinizaría divinizaríamos / divinizaríemos divinizaríais / divinizaríeis divinizaríen | ||
| Infinitivu | divinizar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | divinizando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | diviniza divinizái |
Flexona como: rezar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana