| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| aido aides aida aidamos aidáis aiden | aidaba aidabes aidaba aidábamos / aidábemos aidabais / aidabeis aidaben | aidé aidasti / aidesti aidó aidemos aidastis / aidestis aidaron | aidara / aidare aidaras / aidares aidara / aidare aidáramos / aidáremos aidarais / aidareis aidaran / aidaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| aide aidas / aides aide aidemos aidéis aidan / aiden | aidara / aidare aidaras / aidares aidara / aidare aidáramos / aidáremos aidarais / aidareis aidaran / aidaren | aidaré aidarás aidará aidaremos aidaréis aidarán | aidaría aidaríes aidaría aidaríamos / aidaríemos aidaríais / aidaríeis aidaríen | ||
| Infinitivu | aidar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | aidando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | aida aidái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana