| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| enfeo enfees enfea enfeamos enfeáis enfeen | enfeaba enfeabes enfeaba enfeábamos / enfeábemos enfeabais / enfeabeis enfeaben | enfeé enfeasti / enfeesti enfeó enfeemos enfeastis / enfeestis enfearon | enfeara / enfeare enfearas / enfeares enfeara / enfeare enfeáramos / enfeáremos enfearais / enfeareis enfearan / enfearen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| enfee enfeas / enfees enfee enfeemos enfeéis enfean / enfeen | enfeara / enfeare enfearas / enfeares enfeara / enfeare enfeáramos / enfeáremos enfearais / enfeareis enfearan / enfearen | enfearé enfearás enfeará enfearemos enfearéis enfearán | enfearía enfearíes enfearía enfearíamos / enfearíemos enfearíais / enfearíeis enfearíen | ||
| Infinitivu | enfear | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | enfeando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | enfea enfeái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana