| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| enferrono enferrones enferrona enferronamos enferronáis enferronen | enferronaba enferronabes enferronaba enferronábamos / enferronábemos enferronabais / enferronabeis enferronaben | enferroné enferronasti / enferronesti enferronó enferronemos enferronastis / enferronestis enferronaron | enferronara / enferronare enferronaras / enferronares enferronara / enferronare enferronáramos / enferronáremos enferronarais / enferronareis enferronaran / enferronaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| enferrone enferronas / enferrones enferrone enferronemos enferronéis enferronan / enferronen | enferronara / enferronare enferronaras / enferronares enferronara / enferronare enferronáramos / enferronáremos enferronarais / enferronareis enferronaran / enferronaren | enferronaré enferronarás enferronará enferronaremos enferronaréis enferronarán | enferronaría enferronaríes enferronaría enferronaríamos / enferronaríemos enferronaríais / enferronaríeis enferronaríen | ||
| Infinitivu | enferronar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | enferronando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | enferrona enferronái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana