| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| engriesco engriesques engriesca engrescamos engrescáis engriesquen | engrescaba engrescabes engrescaba engrescábamos / engrescábemos engrescabais / engrescabeis engrescaben | engresqué engrescasti / engresquesti engrescó engresquemos engrescastis / engresquestis engrescaron | engrescara / engrescare engrescaras / engrescares engrescara / engrescare engrescáramos / engrescáremos engrescarais / engrescareis engrescaran / engrescaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| engriesque engriescas / engriesques engriesque engresquemos engresquéis engriescan / engriesquen | engrescara / engrescare engrescaras / engrescares engrescara / engrescare engrescáramos / engrescáremos engrescarais / engrescareis engrescaran / engrescaren | engrescaré engrescarás engrescará engrescaremos engrescaréis engrescarán | engrescaría engrescaríes engrescaría engrescaríamos / engrescaríemos engrescaríais / engrescaríeis engrescaríen | ||
| Infinitivu | engrescar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | engrescando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | engriesca engrescái |
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana