| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| enllamargo enllamargues enllamarga enllamargamos enllamargáis enllamarguen | enllamargaba enllamargabes enllamargaba enllamargábamos / enllamargábemos enllamargabais / enllamargabeis enllamargaben | enllamargué enllamargasti / enllamarguesti enllamargó enllamarguemos enllamargastis / enllamarguestis enllamargaron | enllamargara / enllamargare enllamargaras / enllamargares enllamargara / enllamargare enllamargáramos / enllamargáremos enllamargarais / enllamargareis enllamargaran / enllamargaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| enllamargue enllamargas / enllamargues enllamargue enllamarguemos enllamarguéis enllamargan / enllamarguen | enllamargara / enllamargare enllamargaras / enllamargares enllamargara / enllamargare enllamargáramos / enllamargáremos enllamargarais / enllamargareis enllamargaran / enllamargaren | enllamargaré enllamargarás enllamargará enllamargaremos enllamargaréis enllamargarán | enllamargaría enllamargaríes enllamargaría enllamargaríamos / enllamargaríemos enllamargaríais / enllamargaríeis enllamargaríen | ||
| Infinitivu | enllamargar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | enllamargando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | enllamarga enllamargái |
Flexona como: fregar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana