| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| enterrio enterries enterria enterriamos enterriáis enterrien | enterriaba enterriabes enterriaba enterriábamos / enterriábemos enterriabais / enterriabeis enterriaben | enterrié enterriasti / enterriesti enterrió enterriemos enterriastis / enterriestis enterriaron | enterriara / enterriare enterriaras / enterriares enterriara / enterriare enterriáramos / enterriáremos enterriarais / enterriareis enterriaran / enterriaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| enterrie enterrias / enterries enterrie enterriemos enterriéis enterrian / enterrien | enterriara / enterriare enterriaras / enterriares enterriara / enterriare enterriáramos / enterriáremos enterriarais / enterriareis enterriaran / enterriaren | enterriaré enterriarás enterriará enterriaremos enterriaréis enterriarán | enterriaría enterriaríes enterriaría enterriaríamos / enterriaríemos enterriaríais / enterriaríeis enterriaríen | ||
| Infinitivu | enterriar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | enterriando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | enterria enterriái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana