| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| esbrexo esbrexes esbrexa esbrexamos esbrexáis esbrexen | esbrexaba esbrexabes esbrexaba esbrexábamos / esbrexábemos esbrexabais / esbrexabeis esbrexaben | esbrexé esbrexasti / esbrexesti esbrexó esbrexemos esbrexastis / esbrexestis esbrexaron | esbrexara / esbrexare esbrexaras / esbrexares esbrexara / esbrexare esbrexáramos / esbrexáremos esbrexarais / esbrexareis esbrexaran / esbrexaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esbrexe esbrexas / esbrexes esbrexe esbrexemos esbrexéis esbrexan / esbrexen | esbrexara / esbrexare esbrexaras / esbrexares esbrexara / esbrexare esbrexáramos / esbrexáremos esbrexarais / esbrexareis esbrexaran / esbrexaren | esbrexaré esbrexarás esbrexará esbrexaremos esbrexaréis esbrexarán | esbrexaría esbrexaríes esbrexaría esbrexaríamos / esbrexaríemos esbrexaríais / esbrexaríeis esbrexaríen | ||
| Infinitivu | esbrexar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | esbrexando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esbrexa esbrexái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana