| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| esfaraguyo esfaraguyes esfaraguya esfaraguyamos esfaraguyáis esfaraguyen | esfaraguyaba esfaraguyabes esfaraguyaba esfaraguyábamos / esfaraguyábemos esfaraguyabais / esfaraguyabeis esfaraguyaben | esfaraguyé esfaraguyasti / esfaraguyesti esfaraguyó esfaraguyemos esfaraguyastis / esfaraguyestis esfaraguyaron | esfaraguyara / esfaraguyare esfaraguyaras / esfaraguyares esfaraguyara / esfaraguyare esfaraguyáramos / esfaraguyáremos esfaraguyarais / esfaraguyareis esfaraguyaran / esfaraguyaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esfaraguye esfaraguyas / esfaraguyes esfaraguye esfaraguyemos esfaraguyéis esfaraguyan / esfaraguyen | esfaraguyara / esfaraguyare esfaraguyaras / esfaraguyares esfaraguyara / esfaraguyare esfaraguyáramos / esfaraguyáremos esfaraguyarais / esfaraguyareis esfaraguyaran / esfaraguyaren | esfaraguyaré esfaraguyarás esfaraguyará esfaraguyaremos esfaraguyaréis esfaraguyarán | esfaraguyaría esfaraguyaríes esfaraguyaría esfaraguyaríamos / esfaraguyaríemos esfaraguyaríais / esfaraguyaríeis esfaraguyaríen | ||
| Infinitivu | esfaraguyar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | esfaraguyando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esfaraguya esfaraguyái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana