| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| esfrono esfrones esfrona esfronamos esfronáis esfronen | esfronaba esfronabes esfronaba esfronábamos / esfronábemos esfronabais / esfronabeis esfronaben | esfroné esfronasti / esfronesti esfronó esfronemos esfronastis / esfronestis esfronaron | esfronara / esfronare esfronaras / esfronares esfronara / esfronare esfronáramos / esfronáremos esfronarais / esfronareis esfronaran / esfronaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esfrone esfronas / esfrones esfrone esfronemos esfronéis esfronan / esfronen | esfronara / esfronare esfronaras / esfronares esfronara / esfronare esfronáramos / esfronáremos esfronarais / esfronareis esfronaran / esfronaren | esfronaré esfronarás esfronará esfronaremos esfronaréis esfronarán | esfronaría esfronaríes esfronaría esfronaríamos / esfronaríemos esfronaríais / esfronaríeis esfronaríen | ||
| Infinitivu | esfronar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | esfronando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esfrona esfronái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana