| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| galmio galmies galmia galmiamos galmiáis galmien | galmiaba galmiabes galmiaba galmiábamos / galmiábemos galmiabais / galmiabeis galmiaben | galmié galmiasti / galmiesti galmió galmiemos galmiastis / galmiestis galmiaron | galmiara / galmiare galmiaras / galmiares galmiara / galmiare galmiáramos / galmiáremos galmiarais / galmiareis galmiaran / galmiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| galmie galmias / galmies galmie galmiemos galmiéis galmian / galmien | galmiara / galmiare galmiaras / galmiares galmiara / galmiare galmiáramos / galmiáremos galmiarais / galmiareis galmiaran / galmiaren | galmiaré galmiarás galmiará galmiaremos galmiaréis galmiarán | galmiaría galmiaríes galmiaría galmiaríamos / galmiaríemos galmiaríais / galmiaríeis galmiaríen | ||
| Infinitivu | galmiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | galmiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | galmia galmiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana