| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| llabiego llabiegues llabiega llabegamos llabegáis llabieguen | llabegaba llabegabes llabegaba llabegábamos / llabegábemos llabegabais / llabegabeis llabegaben | llabegué llabegasti / llabeguesti llabegó llabeguemos llabegastis / llabeguestis llabegaron | llabegara / llabegare llabegaras / llabegares llabegara / llabegare llabegáramos / llabegáremos llabegarais / llabegareis llabegaran / llabegaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| llabiegue llabiegas / llabiegues llabiegue llabeguemos llabeguéis llabiegan / llabieguen | llabegara / llabegare llabegaras / llabegares llabegara / llabegare llabegáramos / llabegáremos llabegarais / llabegareis llabegaran / llabegaren | llabegaré llabegarás llabegará llabegaremos llabegaréis llabegarán | llabegaría llabegaríes llabegaría llabegaríamos / llabegaríemos llabegaríais / llabegaríeis llabegaríen | ||
| Infinitivu | llabegar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | llabegando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | llabiega llabegái |
Flexona como: segar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana