| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| llagrimo llagrimes llagrima llagrimamos llagrimáis llagrimen | llagrimaba llagrimabes llagrimaba llagrimábamos / llagrimábemos llagrimabais / llagrimabeis llagrimaben | llagrimé llagrimasti / llagrimesti llagrimó llagrimemos llagrimastis / llagrimestis llagrimaron | llagrimara / llagrimare llagrimaras / llagrimares llagrimara / llagrimare llagrimáramos / llagrimáremos llagrimarais / llagrimareis llagrimaran / llagrimaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| llagrime llagrimas / llagrimes llagrime llagrimemos llagriméis llagriman / llagrimen | llagrimara / llagrimare llagrimaras / llagrimares llagrimara / llagrimare llagrimáramos / llagrimáremos llagrimarais / llagrimareis llagrimaran / llagrimaren | llagrimaré llagrimarás llagrimará llagrimaremos llagrimaréis llagrimarán | llagrimaría llagrimaríes llagrimaría llagrimaríamos / llagrimaríemos llagrimaríais / llagrimaríeis llagrimaríen | ||
| Infinitivu | llagrimar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | llagrimando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | llagrima llagrimái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana