| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| mafezo mafeces mafez mafecemos mafecéis mafecen | mafecía mafecíes mafecía mafecíamos / mafecíemos mafecíais / mafecíeis mafecíen | mafecí mafeciesti / mafecisti mafeció mafeciemos / mafecimos mafeciestis / mafecistis mafecieron | mafeciera / mafeciere mafecieras / mafecieres mafeciera / mafeciere mafeciéramos / mafeciéremos mafecierais / mafeciereis mafecieran / mafecieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| mafeza mafezas mafeza mafezamos mafezáis mafezan | mafeciera / mafeciere mafecieras / mafecieres mafeciera / mafeciere mafeciéramos / mafeciéremos mafecierais / mafeciereis mafecieran / mafecieren | mafeceré mafecerás mafecerá mafeceremos mafeceréis mafecerán | mafecería mafeceríes mafecería mafeceríamos / mafeceríemos mafeceríais / mafeceríeis mafeceríen | ||
| Infinitivu | mafecer | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | mafeciendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | mafez mafecéi |
Flexona como: paecer
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana