| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| mancornio mancornies mancornia mancorniamos mancorniáis mancornien | mancorniaba mancorniabes mancorniaba mancorniábamos / mancorniábemos mancorniabais / mancorniabeis mancorniaben | mancornié mancorniasti / mancorniesti mancornió mancorniemos mancorniastis / mancorniestis mancorniaron | mancorniara / mancorniare mancorniaras / mancorniares mancorniara / mancorniare mancorniáramos / mancorniáremos mancorniarais / mancorniareis mancorniaran / mancorniaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| mancornie mancornias / mancornies mancornie mancorniemos mancorniéis mancornian / mancornien | mancorniara / mancorniare mancorniaras / mancorniares mancorniara / mancorniare mancorniáramos / mancorniáremos mancorniarais / mancorniareis mancorniaran / mancorniaren | mancorniaré mancorniarás mancorniará mancorniaremos mancorniaréis mancorniarán | mancorniaría mancorniaríes mancorniaría mancorniaríamos / mancorniaríemos mancorniaríais / mancorniaríeis mancorniaríen | ||
| Infinitivu | mancorniar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | mancorniando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | mancornia mancorniái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana