| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| marcio marcies marcia marciamos marciáis marcien | marciaba marciabes marciaba marciábamos / marciábemos marciabais / marciabeis marciaben | marcié marciasti / marciesti marció marciemos marciastis / marciestis marciaron | marciara / marciare marciaras / marciares marciara / marciare marciáramos / marciáremos marciarais / marciareis marciaran / marciaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| marcie marcias / marcies marcie marciemos marciéis marcian / marcien | marciara / marciare marciaras / marciares marciara / marciare marciáramos / marciáremos marciarais / marciareis marciaran / marciaren | marciaré marciarás marciará marciaremos marciaréis marciarán | marciaría marciaríes marciaría marciaríamos / marciaríemos marciaríais / marciaríeis marciaríen | ||
| Infinitivu | marciar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | marciando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | marcia marciái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana