| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| paezo paeces paez paecemos paecéis paecen | paecía paecíes paecía paecíamos / paecíemos paecíais / paecíeis paecíen | paecí paeciesti / paecisti paeció paeciemos / paecimos paeciestis / paecistis paecieron | paeciera / paeciere paecieras / paecieres paeciera / paeciere paeciéramos / paeciéremos paecierais / paeciereis paecieran / paecieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| paeza paezas paeza paezamos paezáis paezan | paeciera / paeciere paecieras / paecieres paeciera / paeciere paeciéramos / paeciéremos paecierais / paeciereis paecieran / paecieren | paeceré paecerás paecerá paeceremos paeceréis paecerán | paecería paeceríes paecería paeceríamos / paeceríemos paeceríais / paeceríeis paeceríen | ||
| Infinitivu | paecer | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | paeciendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | paez paecéi |
Flexona como: paecer
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana