| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| pradio pradies pradia pradiamos pradiáis pradien | pradiaba pradiabes pradiaba pradiábamos / pradiábemos pradiabais / pradiabeis pradiaben | pradié pradiasti / pradiesti pradió pradiemos pradiastis / pradiestis pradiaron | pradiara / pradiare pradiaras / pradiares pradiara / pradiare pradiáramos / pradiáremos pradiarais / pradiareis pradiaran / pradiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| pradie pradias / pradies pradie pradiemos pradiéis pradian / pradien | pradiara / pradiare pradiaras / pradiares pradiara / pradiare pradiáramos / pradiáremos pradiarais / pradiareis pradiaran / pradiaren | pradiaré pradiarás pradiará pradiaremos pradiaréis pradiarán | pradiaría pradiaríes pradiaría pradiaríamos / pradiaríemos pradiaríais / pradiaríeis pradiaríen | ||
| Infinitivu | pradiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | pradiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | pradia pradiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana