| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| preconcibo preconcibes preconcibe preconcebimos preconcebís preconciben | preconcebía preconcebíes preconcebía preconcebíamos / preconcebíemos preconcebíais / preconcebíeis preconcebíen | preconcebí preconcebiesti / preconcebisti preconcibió preconcebiemos / preconcebimos preconcebiestis / preconcebistis preconcibieron | preconcibiera / preconcibiere preconcibieras / preconcibieres preconcibiera / preconcibiere preconcibiéramos / preconcibiéremos preconcibierais / preconcibiereis preconcibieran / preconcibieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| preconciba preconcibas preconciba preconcibamos preconcibáis preconciban | preconcibiera / preconcibiere preconcibieras / preconcibieres preconcibiera / preconcibiere preconcibiéramos / preconcibiéremos preconcibierais / preconcibiereis preconcibieran / preconcibieren | preconcebiré preconcebirás preconcebirá preconcebiremos preconcebiréis preconcebirán | preconcebiría preconcebiríes preconcebiría preconcebiríamos / preconcebiríemos preconcebiríais / preconcebiríeis preconcebiríen | ||
| Infinitivu | preconcebir | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | preconcibiendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | preconcibi preconcebíi |
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana