| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| absuelvo absuelves absuelve absolvemos absolvéis absuelven | absolvía absolvíes absolvía absolvíamos / absolvíemos absolvíais / absolvíeis absolvíen | absolví absolviesti / absolvisti absolvió absolviemos / absolvimos absolviestis / absolvistis absolvieron | absolviera / absolviere absolvieras / absolvieres absolviera / absolviere absolviéramos / absolviéremos absolvierais / absolviéreis absolvieran / absolvieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| absuelva absuelvas absuelva absolvamos absolváis absuelvan | absolviera / absolviere absolvieras / absolvieres absolviera / absolviere absolviéramos / absolviéremos absolvierais / absolviéreis absolvieran / absolvieren | absolveré absolverás absolverá absolveremos absolveréis absolverán | absolvería absolveríes absolvería absolveríamos / absolveríemos absolveríais / absolveríeis absolveríen | ||
| Infinitivu | absolver | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | absolviendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | absolvi / absuelvi absolvéi |
Flexona como: resolver
forma nominal : absolución
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana