| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| aburrico aburriques aburrica aburricamos aburricáis aburriquen | aburricaba aburricabes aburricaba aburricábamos / aburricábemos aburricabais / aburricabeis aburricaben | aburriqué aburricasti / aburriquesti aburricó aburriquemos aburricastis / aburriquestis aburricaron | aburricara / aburricare aburricaras / aburricares aburricara / aburricare aburricáramos / aburricáremos aburricarais / aburricareis aburricaran / aburricaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| aburrique aburricas / aburriques aburrique aburriquemos aburriquéis aburrican / aburriquen | aburricara / aburricare aburricaras / aburricares aburricara / aburricare aburricáramos / aburricáremos aburricarais / aburricareis aburricaran / aburricaren | aburricaré aburricarás aburricará aburricaremos aburricaréis aburricarán | aburricaría aburricaríes aburricaría aburricaríamos / aburricaríemos aburricaríais / aburricaríeis aburricaríen | ||
| Infinitivu | aburricar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | aburricando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | aburrica aburricái |
Flexona como: mercar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana