| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| vivo vives vive vivimos vivís viven | vivía vivíes vivía vivíamos / vivíemos vivíais / vivíeis vivíen | viví viviesti / vivisti vivió vivimos viviestis / vivistis vivieron | viviera / viviere vivieras / vivieres viviera / viviere viviéramos / viviéremos vivierais / viviereis vivieran / vivieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| viva vivas viva vivamos viváis vivan | viviera / viviere vivieras / vivieres viviera / viviere viviéramos / viviéremos vivierais / viviereis vivieran / vivieren | viviré vivirás vivirá viviremos viviréis vivirán | viviría viviríes viviría viviríamos / viviríemos viviríais / viviríeis viviríen | ||
| Infinitivu | vivir | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | viviendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | vivi vivíi |
Flexona como: apurrir
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana