| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| vocinglo vocingles vocingla vocinglamos vocingláis vocinglen | vocinglaba vocinglabes vocinglaba vocinglábamos / vocinglábemos vocinglabais / vocinglabeis vocinglaben | vocinglé vocinglasti / vocinglesti vocingló vocinglemos vocinglastis / vocinglestis vocinglaron | vocinglara / vocinglare vocinglaras / vocinglares vocinglara / vocinglare vocingláramos / vocingláremos vocinglarais / vocinglareis vocinglaran / vocinglaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| vocingle vocinglas / vocingles vocingle vocinglemos vocingléis vocinglan / vocinglen | vocinglara / vocinglare vocinglaras / vocinglares vocinglara / vocinglare vocingláramos / vocingláremos vocinglarais / vocinglareis vocinglaran / vocinglaren | vocinglaré vocinglarás vocinglará vocinglaremos vocinglaréis vocinglarán | vocinglaría vocinglaríes vocinglaría vocinglaríamos / vocinglaríemos vocinglaríais / vocinglaríeis vocinglaríen | ||
| Infinitivu | vocinglar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | vocinglando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | vocingla vocinglái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana