| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| barbarizo barbarices barbariza barbarizamos barbarizáis barbaricen | barbarizaba barbarizabes barbarizaba barbarizábamos / barbarizábemos barbarizabais / barbarizabeis barbarizaben | barbaricé barbaricesti / barbarizasti barbarizó barbaricemos barbaricestis / barbarizastis barbarizaron | barbarizara / barbarizare barbarizaras / barbarizares barbarizara / barbarizare barbarizáramos / barbarizáremos barbarizarais / barbarizareis barbarizaran / barbarizaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| barbarice barbarices / barbarizas barbarice barbaricemos barbaricéis barbaricen / barbarizan | barbarizara / barbarizare barbarizaras / barbarizares barbarizara / barbarizare barbarizáramos / barbarizáremos barbarizarais / barbarizareis barbarizaran / barbarizaren | barbarizaré barbarizarás barbarizará barbarizaremos barbarizaréis barbarizarán | barbarizaría barbarizaríes barbarizaría barbarizaríamos / barbarizaríemos barbarizaríais / barbarizaríeis barbarizaríen | ||
| Infinitivu | barbarizar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | barbarizando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | barbariza barbarizái |
Flexona como: rezar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana