| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| abarbecho abarbeches abarbecha abarbechamos abarbecháis abarbechen | abarbechaba abarbechabes abarbechaba abarbechábamos / abarbechábemos abarbechabais / abarbechabeis abarbechaben | abarbeché abarbechasti / abarbechesti abarbechó abarbechemos abarbechastis / abarbechestis abarbecharon | abarbechara / abarbechare abarbecharas / abarbechares abarbechara / abarbechare abarbecháramos / abarbecháremos abarbecharais / abarbechareis abarbecharan / abarbecharen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| abarbeche abarbechas / abarbeches abarbeche abarbechemos abarbechéis abarbechan / abarbechen | abarbechara / abarbechare abarbecharas / abarbechares abarbechara / abarbechare abarbecháramos / abarbecháremos abarbecharais / abarbechareis abarbecharan / abarbecharen | abarbecharé abarbecharás abarbechará abarbecharemos abarbecharéis abarbecharán | abarbecharía abarbecharíes abarbecharía abarbecharíamos / abarbecharíemos abarbecharíais / abarbecharíeis abarbecharíen | ||
| Infinitivu | abarbechar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | abarbechando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | abarbecha abarbechái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana