| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| agabuxo agabuxes agabuxa agabuxamos agabuxáis agabuxen | agabuxaba agabuxabes agabuxaba agabuxábamos / agabuxábemos agabuxabais / agabuxabeis agabuxaben | agabuxé agabuxasti / agabuxesti agabuxó agabuxemos agabuxastis / agabuxestis agabuxaron | agabuxara / agabuxare agabuxaras / agabuxares agabuxara / agabuxare agabuxáramos / agabuxáremos agabuxarais / agabuxareis agabuxaran / agabuxaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| agabuxe agabuxas / agabuxes agabuxe agabuxemos agabuxéis agabuxan / agabuxen | agabuxara / agabuxare agabuxaras / agabuxares agabuxara / agabuxare agabuxáramos / agabuxáremos agabuxarais / agabuxareis agabuxaran / agabuxaren | agabuxaré agabuxarás agabuxará agabuxaremos agabuxaréis agabuxarán | agabuxaría agabuxaríes agabuxaría agabuxaríamos / agabuxaríemos agabuxaríais / agabuxaríeis agabuxaríen | ||
| Infinitivu | agabuxar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | agabuxando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | agabuxa agabuxái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana