| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| almibaro almibares almibara almibaramos almibaráis almibaren | almibaraba almibarabes almibaraba almibarábamos / almibarábemos almibarabais / almibarabeis almibaraben | almibaré almibarasti / almibaresti almibaró almibaremos almibarastis / almibarestis almibararon | almibarara / almibarare almibararas / almibarares almibarara / almibarare almibaráramos / almibaráremos almibararais / almibarareis almibararan / almibararen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| almibare almibaras / almibares almibare almibaremos almibaréis almibaran / almibaren | almibarara / almibarare almibararas / almibarares almibarara / almibarare almibaráramos / almibaráremos almibararais / almibarareis almibararan / almibararen | almibararé almibararás almibarará almibararemos almibararéis almibararán | almibararía almibararíes almibararía almibararíamos / almibararíemos almibararíais / almibararíeis almibararíen | ||
| Infinitivu | almibarar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | almibarando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | almibara almibarái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana