| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| aproclamo aproclames aproclama aproclamamos aproclamáis aproclamen | aproclamaba aproclamabes aproclamaba aproclamábamos / aproclamábemos aproclamabais / aproclamabeis aproclamaben | aproclamé aproclamasti / aproclamesti aproclamó aproclamemos aproclamastis / aproclamestis aproclamaron | aproclamara / aproclamare aproclamaras / aproclamares aproclamara / aproclamare aproclamáramos / aproclamáremos aproclamarais / aproclamareis aproclamaran / aproclamaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| aproclame aproclamas / aproclames aproclame aproclamemos aproclaméis aproclaman / aproclamen | aproclamara / aproclamare aproclamaras / aproclamares aproclamara / aproclamare aproclamáramos / aproclamáremos aproclamarais / aproclamareis aproclamaran / aproclamaren | aproclamaré aproclamarás aproclamará aproclamaremos aproclamaréis aproclamarán | aproclamaría aproclamaríes aproclamaría aproclamaríamos / aproclamaríemos aproclamaríais / aproclamaríeis aproclamaríen | ||
| Infinitivu | aproclamar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | aproclamando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | aproclama aproclamái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana