| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| arribayo arribayes arribaya arribayamos arribayáis arribayen | arribayaba arribayabes arribayaba arribayábamos / arribayábemos arribayabais / arribayabeis arribayaben | arribayé arribayasti / arribayesti arribayó arribayemos arribayastis / arribayestis arribayaron | arribayara / arribayare arribayaras / arribayares arribayara / arribayare arribayáramos / arribayáremos arribayarais / arribayareis arribayaran / arribayaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| arribaye arribayas / arribayes arribaye arribayemos arribayéis arribayan / arribayen | arribayara / arribayare arribayaras / arribayares arribayara / arribayare arribayáramos / arribayáremos arribayarais / arribayareis arribayaran / arribayaren | arribayaré arribayarás arribayará arribayaremos arribayaréis arribayarán | arribayaría arribayaríes arribayaría arribayaríamos / arribayaríemos arribayaríais / arribayaríeis arribayaríen | ||
| Infinitivu | arribayar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | arribayando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | arribaya arribayái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana