| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| arrobiño arrobiñes arrobiña arrobiñamos arrobiñáis arrobiñen | arrobiñaba arrobiñabes arrobiñaba arrobiñábamos / arrobiñábemos arrobiñabais / arrobiñabeis arrobiñaben | arrobiñé arrobiñasti / arrobiñesti arrobiñó arrobiñemos arrobiñastis / arrobiñestis arrobiñaron | arrobiñara / arrobiñare arrobiñaras / arrobiñares arrobiñara / arrobiñare arrobiñáramos / arrobiñáremos arrobiñarais / arrobiñareis arrobiñaran / arrobiñaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| arrobiñe arrobiñas / arrobiñes arrobiñe arrobiñemos arrobiñéis arrobiñan / arrobiñen | arrobiñara / arrobiñare arrobiñaras / arrobiñares arrobiñara / arrobiñare arrobiñáramos / arrobiñáremos arrobiñarais / arrobiñareis arrobiñaran / arrobiñaren | arrobiñaré arrobiñarás arrobiñará arrobiñaremos arrobiñaréis arrobiñarán | arrobiñaría arrobiñaríes arrobiñaría arrobiñaríamos / arrobiñaríemos arrobiñaríais / arrobiñaríeis arrobiñaríen | ||
| Infinitivu | arrobiñar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | arrobiñando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | arrobiña arrobiñái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana