| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| arrodallo arrodalles arrodalla arrodallamos arrodalláis arrodallen | arrodallaba arrodallabes arrodallaba arrodallábamos / arrodallábemos arrodallabais / arrodallabeis arrodallaben | arrodallé arrodallasti / arrodallesti arrodalló arrodallemos arrodallastis / arrodallestis arrodallaron | arrodallara / arrodallare arrodallaras / arrodallares arrodallara / arrodallare arrodalláramos / arrodalláremos arrodallarais / arrodallareis arrodallaran / arrodallaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| arrodalle arrodallas / arrodalles arrodalle arrodallemos arrodalléis arrodallan / arrodallen | arrodallara / arrodallare arrodallaras / arrodallares arrodallara / arrodallare arrodalláramos / arrodalláremos arrodallarais / arrodallareis arrodallaran / arrodallaren | arrodallaré arrodallarás arrodallará arrodallaremos arrodallaréis arrodallarán | arrodallaría arrodallaríes arrodallaría arrodallaríamos / arrodallaríemos arrodallaríais / arrodallaríeis arrodallaríen | ||
| Infinitivu | arrodallar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | arrodallando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | arrodalla arrodallái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana