| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| campo campes campa campamos campáis campen | campaba campabes campaba campábamos / campábemos campabais / campabeis campaben | campé campasti / campesti campó campemos campastis / campestis camparon | campara / campare camparas / campares campara / campare campáramos / campáremos camparais / campareis camparan / camparen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| campe campas / campes campe campemos campéis campan / campen | campara / campare camparas / campares campara / campare campáramos / campáremos camparais / campareis camparan / camparen | camparé camparás campará camparemos camparéis camparán | camparía camparíes camparía camparíamos / camparíemos camparíais / camparíeis camparíen | ||
| Infinitivu | campar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | campando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | campa campái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana