| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| cepiyo cepiyes cepiya cepiyamos cepiyáis cepiyen | cepiyaba cepiyabes cepiyaba cepiyábamos / cepiyábemos cepiyabais / cepiyabeis cepiyaben | cepiyé cepiyasti / cepiyesti cepiyó cepiyemos cepiyastis / cepiyestis cepiyaron | cepiyara / cepiyare cepiyaras / cepiyares cepiyara / cepiyare cepiyáramos / cepiyáremos cepiyarais / cepiyareis cepiyaran / cepiyaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| cepiye cepiyas / cepiyes cepiye cepiyemos cepiyéis cepiyan / cepiyen | cepiyara / cepiyare cepiyaras / cepiyares cepiyara / cepiyare cepiyáramos / cepiyáremos cepiyarais / cepiyareis cepiyaran / cepiyaren | cepiyaré cepiyarás cepiyará cepiyaremos cepiyaréis cepiyarán | cepiyaría cepiyaríes cepiyaría cepiyaríamos / cepiyaríemos cepiyaríais / cepiyaríeis cepiyaríen | ||
| Infinitivu | cepiyar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | cepiyando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | cepiya cepiyái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana