| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| charramplo charramples charrampla charramplamos charrampláis charramplen | charramplaba charramplabes charramplaba charramplábamos / charramplábemos charramplabais / charramplabeis charramplaben | charramplé charramplasti / charramplesti charrampló charramplemos charramplastis / charramplestis charramplaron | charramplara / charramplare charramplaras / charramplares charramplara / charramplare charrampláramos / charrampláremos charramplarais / charramplareis charramplaran / charramplaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| charrample charramplas / charramples charrample charramplemos charrampléis charramplan / charramplen | charramplara / charramplare charramplaras / charramplares charramplara / charramplare charrampláramos / charrampláremos charramplarais / charramplareis charramplaran / charramplaren | charramplaré charramplarás charramplará charramplaremos charramplaréis charramplarán | charramplaría charramplaríes charramplaría charramplaríamos / charramplaríemos charramplaríais / charramplaríeis charramplaríen | ||
| Infinitivu | charramplar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | charramplando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | charrampla charramplái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana