| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| desorbito desorbites desorbita desorbitamos desorbitáis desorbiten | desorbitaba desorbitabes desorbitaba desorbitábamos / desorbitábemos desorbitabais / desorbitabeis desorbitaben | desorbité desorbitasti / desorbitesti desorbitó desorbitemos desorbitastis / desorbitestis desorbitaron | desorbitara / desorbitare desorbitaras / desorbitares desorbitara / desorbitare desorbitáramos / desorbitáremos desorbitarais / desorbitareis desorbitaran / desorbitaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| desorbite desorbitas / desorbites desorbite desorbitemos desorbitéis desorbitan / desorbiten | desorbitara / desorbitare desorbitaras / desorbitares desorbitara / desorbitare desorbitáramos / desorbitáremos desorbitarais / desorbitareis desorbitaran / desorbitaren | desorbitaré desorbitarás desorbitará desorbitaremos desorbitaréis desorbitarán | desorbitaría desorbitaríes desorbitaría desorbitaríamos / desorbitaríemos desorbitaríais / desorbitaríeis desorbitaríen | ||
| Infinitivu | desorbitar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | desorbitando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | desorbita desorbitái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana