| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| encimismo encimismes encimisma encimismamos encimismáis encimismen | encimismaba encimismabes encimismaba encimismábamos / encimismábemos encimismabais / encimismabeis encimismaben | encimismé encimismasti / encimismesti encimismó encimismemos encimismastis / encimismestis encimismaron | encimismara / encimismare encimismaras / encimismares encimismara / encimismare encimismáramos / encimismáremos encimismarais / encimismareis encimismaran / encimismaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| encimisme encimismas / encimismes encimisme encimismemos encimisméis encimisman / encimismen | encimismara / encimismare encimismaras / encimismares encimismara / encimismare encimismáramos / encimismáremos encimismarais / encimismareis encimismaran / encimismaren | encimismaré encimismarás encimismará encimismaremos encimismaréis encimismarán | encimismaría encimismaríes encimismaría encimismaríamos / encimismaríemos encimismaríais / encimismaríeis encimismaríen | ||
| Infinitivu | encimismar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | encimismando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | encimisma encimismái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana