| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| enduxo enduxes enduxa enduxamos enduxáis enduxen | enduxaba enduxabes enduxaba enduxábamos / enduxábemos enduxabais / enduxabeis enduxaben | enduxé enduxasti / enduxesti enduxó enduxemos enduxastis / enduxestis enduxaron | enduxara / enduxare enduxaras / enduxares enduxara / enduxare enduxáramos / enduxáremos enduxarais / enduxareis enduxaran / enduxaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| enduxe enduxas / enduxes enduxe enduxemos enduxéis enduxan / enduxen | enduxara / enduxare enduxaras / enduxares enduxara / enduxare enduxáramos / enduxáremos enduxarais / enduxareis enduxaran / enduxaren | enduxaré enduxarás enduxará enduxaremos enduxaréis enduxarán | enduxaría enduxaríes enduxaría enduxaríamos / enduxaríemos enduxaríais / enduxaríeis enduxaríen | ||
| Infinitivu | enduxar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | enduxando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | enduxa enduxái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana