| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| engarullo engarulles engarulla engarullamos engarulláis engarullen | engarullaba engarullabes engarullaba engarullábamos / engarullábemos engarullabais / engarullabeis engarullaben | engarullé engarullasti / engarullesti engarulló engarullemos engarullastis / engarullestis engarullaron | engarullara / engarullare engarullaras / engarullares engarullara / engarullare engarulláramos / engarulláremos engarullarais / engarullareis engarullaran / engarullaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| engarulle engarullas / engarulles engarulle engarullemos engarulléis engarullan / engarullen | engarullara / engarullare engarullaras / engarullares engarullara / engarullare engarulláramos / engarulláremos engarullarais / engarullareis engarullaran / engarullaren | engarullaré engarullarás engarullará engarullaremos engarullaréis engarullarán | engarullaría engarullaríes engarullaría engarullaríamos / engarullaríemos engarullaríais / engarullaríeis engarullaríen | ||
| Infinitivu | engarullar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | engarullando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | engarulla engarullái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana