| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| engorbito engorbites engorbita engorbitamos engorbitáis engorbiten | engorbitaba engorbitabes engorbitaba engorbitábamos / engorbitábemos engorbitabais / engorbitabeis engorbitaben | engorbité engorbitasti / engorbitesti engorbitó engorbitemos engorbitastis / engorbitestis engorbitaron | engorbitara / engorbitare engorbitaras / engorbitares engorbitara / engorbitare engorbitáramos / engorbitáremos engorbitarais / engorbitareis engorbitaran / engorbitaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| engorbite engorbitas / engorbites engorbite engorbitemos engorbitéis engorbitan / engorbiten | engorbitara / engorbitare engorbitaras / engorbitares engorbitara / engorbitare engorbitáramos / engorbitáremos engorbitarais / engorbitareis engorbitaran / engorbitaren | engorbitaré engorbitarás engorbitará engorbitaremos engorbitaréis engorbitarán | engorbitaría engorbitaríes engorbitaría engorbitaríamos / engorbitaríemos engorbitaríais / engorbitaríeis engorbitaríen | ||
| Infinitivu | engorbitar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | engorbitando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | engorbita engorbitái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana