| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| engrixo engrixes engrixa engrixamos engrixáis engrixen | engrixaba engrixabes engrixaba engrixábamos / engrixábemos engrixabais / engrixabeis engrixaben | engrixé engrixasti / engrixesti engrixó engrixemos engrixastis / engrixestis engrixaron | engrixara / engrixare engrixaras / engrixares engrixara / engrixare engrixáramos / engrixáremos engrixarais / engrixareis engrixaran / engrixaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| engrixe engrixas / engrixes engrixe engrixemos engrixéis engrixan / engrixen | engrixara / engrixare engrixaras / engrixares engrixara / engrixare engrixáramos / engrixáremos engrixarais / engrixareis engrixaran / engrixaren | engrixaré engrixarás engrixará engrixaremos engrixaréis engrixarán | engrixaría engrixaríes engrixaría engrixaríamos / engrixaríemos engrixaríais / engrixaríeis engrixaríen | ||
| Infinitivu | engrixar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | engrixando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | engrixa engrixái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana