| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| engruño engruñes engruña engruñamos engruñáis engruñen | engruñaba engruñabes engruñaba engruñábamos / engruñábemos engruñabais / engruñabeis engruñaben | engruñé engruñasti / engruñesti engruñó engruñemos engruñastis / engruñestis engruñaron | engruñara / engruñare engruñaras / engruñares engruñara / engruñare engruñáramos / engruñáremos engruñarais / engruñareis engruñaran / engruñaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| engruñe engruñas / engruñes engruñe engruñemos engruñéis engruñan / engruñen | engruñara / engruñare engruñaras / engruñares engruñara / engruñare engruñáramos / engruñáremos engruñarais / engruñareis engruñaran / engruñaren | engruñaré engruñarás engruñará engruñaremos engruñaréis engruñarán | engruñaría engruñaríes engruñaría engruñaríamos / engruñaríemos engruñaríais / engruñaríeis engruñaríen | ||
| Infinitivu | engruñar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | engruñando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | engruña engruñái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana