| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| enrabo enrabes enraba enrabamos enrabáis enraben | enrababa enrababes enrababa enrabábamos / enrabábemos enrababais / enrababeis enrababen | enrabé enrabasti / enrabesti enrabó enrabemos enrabastis / enrabestis enrabaron | enrabara / enrabare enrabaras / enrabares enrabara / enrabare enrabáramos / enrabáremos enrabarais / enrabareis enrabaran / enrabaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| enrabe enrabas / enrabes enrabe enrabemos enrabéis enraban / enraben | enrabara / enrabare enrabaras / enrabares enrabara / enrabare enrabáramos / enrabáremos enrabarais / enrabareis enrabaran / enrabaren | enrabaré enrabarás enrabará enrabaremos enrabaréis enrabarán | enrabaría enrabaríes enrabaría enrabaríamos / enrabaríemos enrabaríais / enrabaríeis enrabaríen | ||
| Infinitivu | enrabar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | enrabando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | enraba enrabái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana