| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| ensilo ensiles ensila ensilamos ensiláis ensilen | ensilaba ensilabes ensilaba ensilábamos / ensilábemos ensilabais / ensilabeis ensilaben | ensilé ensilasti / ensilesti ensiló ensilemos ensilastis / ensilestis ensilaron | ensilara / ensilare ensilaras / ensilares ensilara / ensilare ensiláramos / ensiláremos ensilarais / ensilareis ensilaran / ensilaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| ensile ensilas / ensiles ensile ensilemos ensiléis ensilan / ensilen | ensilara / ensilare ensilaras / ensilares ensilara / ensilare ensiláramos / ensiláremos ensilarais / ensilareis ensilaran / ensilaren | ensilaré ensilarás ensilará ensilaremos ensilaréis ensilarán | ensilaría ensilaríes ensilaría ensilaríamos / ensilaríemos ensilaríais / ensilaríeis ensilaríen | ||
| Infinitivu | ensilar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | ensilando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | ensila ensilái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana