| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| esbacho esbaches esbacha esbachamos esbacháis esbachen | esbachaba esbachabes esbachaba esbachábamos / esbachábemos esbachabais / esbachabeis esbachaben | esbaché esbachasti / esbachesti esbachó esbachemos esbachastis / esbachestis esbacharon | esbachara / esbachare esbacharas / esbachares esbachara / esbachare esbacháramos / esbacháremos esbacharais / esbachareis esbacharan / esbacharen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esbache esbachas / esbaches esbache esbachemos esbachéis esbachan / esbachen | esbachara / esbachare esbacharas / esbachares esbachara / esbachare esbacháramos / esbacháremos esbacharais / esbachareis esbacharan / esbacharen | esbacharé esbacharás esbachará esbacharemos esbacharéis esbacharán | esbacharía esbacharíes esbacharía esbacharíamos / esbacharíemos esbacharíais / esbacharíeis esbacharíen | ||
| Infinitivu | esbachar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | esbachando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esbacha esbachái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana