| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| esbarzano esbarzanes esbarzana esbarzanamos esbarzanáis esbarzanen | esbarzanaba esbarzanabes esbarzanaba esbarzanábamos / esbarzanábemos esbarzanabais / esbarzanabeis esbarzanaben | esbarzané esbarzanasti / esbarzanesti esbarzanó esbarzanemos esbarzanastis / esbarzanestis esbarzanaron | esbarzanara / esbarzanare esbarzanaras / esbarzanares esbarzanara / esbarzanare esbarzanáramos / esbarzanáremos esbarzanarais / esbarzanareis esbarzanaran / esbarzanaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esbarzane esbarzanas / esbarzanes esbarzane esbarzanemos esbarzanéis esbarzanan / esbarzanen | esbarzanara / esbarzanare esbarzanaras / esbarzanares esbarzanara / esbarzanare esbarzanáramos / esbarzanáremos esbarzanarais / esbarzanareis esbarzanaran / esbarzanaren | esbarzanaré esbarzanarás esbarzanará esbarzanaremos esbarzanaréis esbarzanarán | esbarzanaría esbarzanaríes esbarzanaría esbarzanaríamos / esbarzanaríemos esbarzanaríais / esbarzanaríeis esbarzanaríen | ||
| Infinitivu | esbarzanar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | esbarzanando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esbarzana esbarzanái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana