| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| esbravo esbraves esbrava esbravamos esbraváis esbraven | esbravaba esbravabes esbravaba esbravábamos / esbravábemos esbravabais / esbravabeis esbravaben | esbravé esbravasti / esbravesti esbravó esbravemos esbravastis / esbravestis esbravaron | esbravara / esbravare esbravaras / esbravares esbravara / esbravare esbraváramos / esbraváremos esbravarais / esbravareis esbravaran / esbravaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esbrave esbravas / esbraves esbrave esbravemos esbravéis esbravan / esbraven | esbravara / esbravare esbravaras / esbravares esbravara / esbravare esbraváramos / esbraváremos esbravarais / esbravareis esbravaran / esbravaren | esbravaré esbravarás esbravará esbravaremos esbravaréis esbravarán | esbravaría esbravaríes esbravaría esbravaríamos / esbravaríemos esbravaríais / esbravaríeis esbravaríen | ||
| Infinitivu | esbravar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | esbravando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esbrava esbravái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana