| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| esfarfallo esfarfalles esfarfalla esfarfallamos esfarfalláis esfarfallen | esfarfallaba esfarfallabes esfarfallaba esfarfallábamos / esfarfallábemos esfarfallabais / esfarfallabeis esfarfallaben | esfarfallé esfarfallasti / esfarfallesti esfarfalló esfarfallemos esfarfallastis / esfarfallestis esfarfallaron | esfarfallara / esfarfallare esfarfallaras / esfarfallares esfarfallara / esfarfallare esfarfalláramos / esfarfalláremos esfarfallarais / esfarfallareis esfarfallaran / esfarfallaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esfarfalle esfarfallas / esfarfalles esfarfalle esfarfallemos esfarfalléis esfarfallan / esfarfallen | esfarfallara / esfarfallare esfarfallaras / esfarfallares esfarfallara / esfarfallare esfarfalláramos / esfarfalláremos esfarfallarais / esfarfallareis esfarfallaran / esfarfallaren | esfarfallaré esfarfallarás esfarfallará esfarfallaremos esfarfallaréis esfarfallarán | esfarfallaría esfarfallaríes esfarfallaría esfarfallaríamos / esfarfallaríemos esfarfallaríais / esfarfallaríeis esfarfallaríen | ||
| Infinitivu | esfarfallar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | esfarfallando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esfarfalla esfarfallái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana