| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| esgualdrapo esgualdrapes esgualdrapa esgualdrapamos esgualdrapáis esgualdrapen | esgualdrapaba esgualdrapabes esgualdrapaba esgualdrapábamos / esgualdrapábemos esgualdrapabais / esgualdrapabeis esgualdrapaben | esgualdrapé esgualdrapasti / esgualdrapesti esgualdrapó esgualdrapemos esgualdrapastis / esgualdrapestis esgualdraparon | esgualdrapara / esgualdrapare esgualdraparas / esgualdrapares esgualdrapara / esgualdrapare esgualdrapáramos / esgualdrapáremos esgualdraparais / esgualdrapareis esgualdraparan / esgualdraparen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esgualdrape esgualdrapas / esgualdrapes esgualdrape esgualdrapemos esgualdrapéis esgualdrapan / esgualdrapen | esgualdrapara / esgualdrapare esgualdraparas / esgualdrapares esgualdrapara / esgualdrapare esgualdrapáramos / esgualdrapáremos esgualdraparais / esgualdrapareis esgualdraparan / esgualdraparen | esgualdraparé esgualdraparás esgualdrapará esgualdraparemos esgualdraparéis esgualdraparán | esgualdraparía esgualdraparíes esgualdraparía esgualdraparíamos / esgualdraparíemos esgualdraparíais / esgualdraparíeis esgualdraparíen | ||
| Infinitivu | esgualdrapar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | esgualdrapando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esgualdrapa esgualdrapái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana