| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| espaxaro espaxares espaxara espaxaramos espaxaráis espaxaren | espaxaraba espaxarabes espaxaraba espaxarábamos / espaxarábemos espaxarabais / espaxarabeis espaxaraben | espaxaré espaxarasti / espaxaresti espaxaró espaxaremos espaxarastis / espaxarestis espaxararon | espaxarara / espaxarare espaxararas / espaxarares espaxarara / espaxarare espaxaráramos / espaxaráremos espaxararais / espaxarareis espaxararan / espaxararen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| espaxare espaxaras / espaxares espaxare espaxaremos espaxaréis espaxaran / espaxaren | espaxarara / espaxarare espaxararas / espaxarares espaxarara / espaxarare espaxaráramos / espaxaráremos espaxararais / espaxarareis espaxararan / espaxararen | espaxararé espaxararás espaxarará espaxararemos espaxararéis espaxararán | espaxararía espaxararíes espaxararía espaxararíamos / espaxararíemos espaxararíais / espaxararíeis espaxararíen | ||
| Infinitivu | espaxarar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | espaxarando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | espaxara espaxarái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana